Ubiory motocyklowe 2014

Halvarssons

C_Change

 

C_Change traktuje naturę jako wzorzec. Mówiąc bardziej precyzyjnie, naśladuje efekt jak można zaobserwować kiedy szyszka sosnowa otwiera się i zamyka, reagując na zmianę warunków atmosferycznych.

 

W wysokich temperaturach lub w czasie uprawiania sportu, wzrost wilgotności spowodowany wydzielaniem potu sprawia, że mikropory w membranie otwierają się.

 

Szyszka sosnowa otwiera się pod wpływem wilgoci (1). Podobnie polimerowa struktura membrany (2) staje się paroprzepuszczalna, umożliwiając wydalenie pary wodnej wraz z częścią ciepła (3). Jednocześnie membrana pozostaje nieprzepuszczalna dla wiatru i wody (4).

 

 

Spadek wilgotności w niskich temperaturach powoduje ściągnięcie membrany i zatrzymanie ciepła przy ciele.

 

Szyszka zamyka się w suchym i chłodnym powietrzu (1).

 

Mikropory zmniejszają oddychalność, jednocześnie zwiększają poziom termoizolacji (2). Zamknięta struktura polimerowa tworzy strefę komfortu cieplnego (3). Membrana nadal nie przepuszcza wiatru i wody (4).

 

 

Membrana reaguje zarówno na temperaturę i wilgotność otoczenia, jak i temperaturę i wilgoć wytwarzane przez ciało użytkownika.

 

Technologia C_Change może zostać wykorzystana w produkcji szerokiego zakresu systemów membranowych, od nieelastycznych do wysoce elastycznych.

 

Membrany C_Change przepuszczają na zewnątrz 25% więcej wilgoci niż membrany hydrofobowe.