Ubiory motocyklowe 2014

Halvarssons

Dryway i Dryway Plus

 

Membrana „funkcjonalna” może być wodoodporna, a jednocześnie umożliwiać przepływ powietrza. W większości przypadków, membrana „funkcjonalna” to bardzo drobna, porowata siateczka. Kropla wody nie jest w stanie przecisnąć się przez siatkę, co czyni membranę wodoodporną. Cząsteczki wody, natomiast, mogą przez nią przenikać.

 

 

Oddychalność wynika z tendencji do przenikania wilgoci w stronę powietrza suchszego i zimniejszego. Im większa różnica, tym silniejszy efekt oddychania.

 

Jest to jeden z powodów stosowania szczelin wentylacyjnych w odzieży wyposażonej w membrany – chodzi o poprawę komfortu i stworzenie warunków sprzyjających oddychaniu tkaniny.

 

Jednak nie wszystkie membrany są porowate. Niektóre działają jedynie na poziomie cząsteczkowym, to znaczy, że otwory tworzą się między cząsteczkami tkaniny. Po podgrzaniu materiał rozszerza się, zatem im wyższa temperatura, tym lepiej odzież oddycha.

 

 

Stopień wodoodporności materiału mierzony jest przeważne w metrach słupa wody. Wskaźnik ten pokazuje, jakie ciśnienie wytrzyma tkanina, zanim woda zacznie się przesączać. Limit pozwalający zaklasyfikować materiał jako wodoodporny wynosi 1,5 metra.

 

Deszcz niesiony wiatrem wywołuje ciśnienie 1,5m. Klęczenie na mokrej powierzchni odpowiada ciśnieniu 18 metr&oac