Producent: Jofama AB,            
Box 173, SE 782 24 Malung, SWEDEN, Tel:+48 600 82 00 88, e-mail: biuro@halvarssons.pl

Informacje

COOL LEATHER SYSTEM

Skóra była pierwszym materiałem, którego człowiek używał do ochrony przed wiatrem, deszczem i mechanicznymi uszkodzeniami ciała. Jako materiał zupełnie się nie zmieniła, ale techniki jej wyprawiania wciąż są ulepszane. Najnowszym osiągnięciem jest COOL LEATHER - nowatorskie wykończenie, które odbija promienie słoneczne.
Wszyscy wiemy, że białe powierzchnie odbijają światło, a czarne je pochłaniają i przez to nagrzewają się bardziej niż białe. Jest to szczególnie odczuwalne, gdy w słoneczny dzień nosimy czarne motocyklowe stroje. Teraz, dzięki wykończeniu COOL LEATHER, czarna skóra odbija światło równie skutecznie jak biała, a tym samym się nie nagrzewa!
To niesamowite, ale dzięki temu rozwiązaniu przeciętna różnica temperatury wewnątrz kurtki jest niższa o 11-13 ?C, a w skrajnych przypadkach sięga nawet 20 ?C!! Dajmy spokój ekstremom, 13 ?C wystarczy - w końcu to wielka różnica, czy we wnętrzu kurtki masz 22 czy 35? C.

Modele które zostały uszyte ze skóry Cool Leather System to: BC Major, BC Sword, BC Fire, BC Chief, BC Finese, Shadow, Maximum, Power i Safety Leather.